26. svibnja 2020.

odjeci kulture

sve o kulturi na jednom mjestu

Na repertoaru kina Tuškanac Animafestov dio programa

Cijeli tjedan provest će se u znaku animiranih filmova, ugošćujući dio bogatog programa Animafest Zagreb festivala. Iz natjecateljskog dijela programa u kinu Tuškanac bit će prikazano Veliko natjecanje kratkometražnog filma, Veliko natjecanje dugometražnog filma, Natjecanje studentskog filma, kao i Natjecanje hrvatskog filma.

Osim natjecateljskih programa, Animafest donosi retrospektivu ključnih filmova američke animatorice i slikarice Suzan Pitt, dobitnice Animafestove Nagrade za životno djelo, retrospektivu Nedeljka Dragića, legendarnog autora Zagrebačke škole crtanog filma, te pregled hrvatskih kratkometražnih animiranih filmova nastalih 1971. godine.

Za detaljnije informacije o filmovima posjetite web stranicu festivala: www.animafest.hr

Ponedjeljak, 03.06.
19:30
 Otvorenje
Veliko natjecanje kratkometražnog filma 1
22:00  Animirani film i likovne umjetnosti 4: Pokrenute slike

Utorak, 04.06.
10:00
  Natjecanje studentskog filma 3
12:00  Veliko natjecanje kratkometražnog filma 6
14:00  Majstori animacije – Retrospektiva Suzan Pitt: Ključna djela 1
15:30  Najbolja škola animacije – Gobelins
17:30  Natjecanje studentskog filma 1
20:00  Veliko natjecanje kratkometražnog filma 2
22:00  Veliko natjecanje dugometražnog filma: Daljine

Srijeda, 05.06.
10:00
  Natjecanje studentskog filma 4
12:00  Veliko natjecanje kratkometražnog filma 5
14:00  Majstori animacije – Retrospektiva Suzan Pitt: Ključna djela 2
15:30  Animirani film i likovne umjetnosti 4: Pokrenute slike
17:30  Natjecanje studentskog filma 2
20:00  Veliko natjecanje kratkometražnog filma 3
22:00  Veliko natjecanje dugometražnog filma: Ville Neuve

Četvrtak, 06.06.
10:00
  Natjecanje studentskog filma 1
12:00  Veliko natjecanje kratkometražnog filma 1
14:00  Majstori animacije – Hrvatski animirani film 1971.
15:30  Škola animacije – NFTS
17:30  Natjecanje studentskog filma 3
20:00  Veliko natjecanje kratkometražnog filma 4
22:00  Veliko natjecanje dugometražnog filma: Ruben brandt, kolekcionar

Petak, 07.06.
10:00
  Natjecanje studentskog filma 2
12:00  Veliko natjecanje kratkometražnog filma 2
14:00  Majstori animacije – Retrospektiva Nedeljko Dragić
15:30  Animirani film i likovne umjetnosti 3: U oba svijeta
17:30  Natjecanje studentskog filma 4
20:00  Veliko natjecanje kratkometražnog filma 5
22:00  Veliko natjecanje kratkometražnog filma 6

Subota, 08.06.
10:00
  Veliko natjecanje kratkometražnog filma 4
12:00  Natjecanje hrvatskog filma 1
14:00  Natjecanje hrvatskog filma 2
15:30  Veliko natjecanje kratkometražnog filma 3
19:00 Dodjela nagrada
20:00 Best of kratkometražni filmovi
22:00  Kino za uši